• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Açılır liste hücreyi tıklayınca listeyi direk açma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Raskalnikov

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Hücreyi tıklayınca açılan listeyi nasıl yapabiliriz? basit gibi görünüyor ama yapamıyorum bir türlü. Hücrenin sağındaki tıklama kutucuğu görünmeden sadece normal görünen hücreyi tıklayınca altta liste açmak için ne yapılabilir?

Merhaba, Açılır liste oluştururken ok mecburen çıkar. Ok çıkmasın ben hücreye tıklayınca google gibi aşağı liste açılsın diye bir durum veri doğrulamada yoktur.

Merhaba, Açılır liste oluştururken tamam memnunen çıkar. Ok çıkışın ben hücreye tıklayınca google gibi aşağı liste açılsın diye bir durum veri doğrulamada yoktur.
Evet doğru veri doğrulamada yok, çok denedim olmadı, ama birileri yapmış ne şekilde yapılmış ise anlayamadım bir türlü

Veri doğrulama açılır liste yapmak kolay. Youtube dan videoları inceleyin.

Veri doğrulama açılır liste yapmak kolay. Youtube dan videoları inceleyin.

Teşekkür ederim ama ben zaten bu şekilde yapabiliyorum, yapamadığım şey o sağ taraftaki küçük simgeye tıklamadan direk hücreye tıklayınca listenin açılması ve ordan seçim yapabilmek

Teşekkür ederim ama ben zaten bu şekilde yapabiliyorum, yapamadığım şey o sağ taraftaki küçük simgeye tıklamadan direk hücreye tıklayınca listenin açılması ve ordan seçim yapabilmek
Tıpkı Google formsta soru oluştururken açılır menü yapar gibi

Geliştirici sekmesindeki denetim formlarından yapabilirsiniz. İnceleyiniz.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri