• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Acceste Tablo Karşılaştırma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

toros

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
10
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Excel verisi tabloları acceste karşılaştırım aynı olan ve olmayan verileri bulmak istiyorum nasıl yapabilirim

Ekli dosyalar

• tablo verisi karşılaştırma.xlsx
    16.8 KB · Gösterim: 6
  • TABLO 1.xlsx
    14.8 KB · Gösterim: 5
  • TABLO 2.xlsx
    15.3 KB · Gösterim: 6
Karşılaştırmayı Access de yapmak istiyorsanız.
İlk önce Excel sayfalarını Access alın veya bağlayın.
Tabloların adları Sayfa1 ve Sayfa2 olmalı (Excelde sayfa adları aynı olduğu için birisinin adını Sayfa2 yapın)
Boş bir sorgu oluşturun. SQL ekranını açın aşağıdaki metni yapıştırın
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ben yanlış anladım galiba siz her iki tabloda da istif numaraları aynı olanlarını bulup, miktarlarını mı kontrol etmek istiyorsunuz.

Dediğiniz gibi istif numaraları aynı olanıbulup miktarları karşılaştırmak istiyorum

Ben yanlış anladım galiba siz her iki tabloda da istif numaraları aynı olanlarını bulup, miktarlarını mı kontrol etmek istiyorsunuz.
Evet Dediğiniz gibi aynı istif numarası olanların miktarlarıı karşılaştırmak varsa fark varsa bulmak

1668799673952.png

bu şekilde geldi sayfa 1 ve sayfa 2 deki tüm istifleri görmek gerekiyor

İstif numaraları aynı, miktarları farklı olanları listelemek istiyordunuz. Fikir mi değiştirdiniz.

İstif numaraları aynı, miktarları farklı olanları listelemek istiyordunuz. Fikir mi değiştirdiniz.
dediğiniz gibi sadece verileri yan yana görmek istiyorum istif numarasına göre 1 ve 2 tabloda aynı istif no olmayan istifleri de görmem lazım

EVET OLDU TEŞEKKÜR EDERİM 2 SAATLİK İŞİM 5 DAKİKAYA DÜŞTÜ

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri