• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü accese kayıt yapmama sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

tukayf

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
110
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar değerli hocalarım. Ekteki dosyaya bakabilir misiniz. Kayıt yapmada sorun yaşıyorum. Sorunu çözemedim.

Ekli dosyalar

• Yeni klasör.zip
    195.4 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Hocam daha işlevsel bir çözümünüz var ise değiştirebiliriz.
Yanıt için teşekkürler.
Abey temizlenecekleri dizi içine almışsınız bu yüzden başka koda gerek yok.
Ben formdaki tüm herşey temizlenecek sanmıştım dikkat etmemiştim.
Yinede genel olarak temizleme alttaki gibi oluyor kalıp olarak başka yerde kullanırsanız örnek olsun.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Ne tür bir sorun...
Eğer ..... alana kayıt girmeniz gerekiyor şeklinde uyarı alıyorsanız ilgili alanın tasarım görünümünde gerekli özelliğini hayır yapın...

Sorunu tespit ettim. Form üzerindeki chexbox deaktif şekilde geliyor. Varsayılan olarak hayır olması gerekiyor bunu çözersem sorun çözülecek. Pazartesi düzeltmeyi umuyorum.
Yanıt için çok sağolun hocam.

Yada activate olayına eklemeden temizle kodunun döngü kısmını alttaki gibi değiştirin.Normalde combolariçin vs... koda eklemeler yapılabilinir ama siz Controls(baslik(i)) = Empty bu şekilde yapmışsınız değiştirmek istemedim.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yada activate olayına eklemeden temizle kodunun döngü kısmını alttaki gibi değiştirin.Normalde combolariçin vs... koda eklemeler yapılabilinir ama siz Controls(baslik(i)) = Empty bu şekilde yapmışsınız değiştirmek istemedim.

C#:
Yanıt için teşekkürler.

Yanıt için teşekkürler.
Abey temizlenecekleri dizi içine almışsınız bu yüzden başka koda gerek yok.
Ben formdaki tüm herşey temizlenecek sanmıştım dikkat etmemiştim.
Yinede genel olarak temizleme alttaki gibi oluyor kalıp olarak başka yerde kullanırsanız örnek olsun.

C#:

Çözüm
Merhabar. Çözümler için teşekkürler. Başlık tanımlamasına sürekli güncelleme yapma zorunluluğunu ortadan kaldırmak için somustum size kalıbı. Sn. Balta açıkladı ama yeni bı nesne ekleyince başlık tanimlamasina ekleme yapınca sorun çıkarıyor. Üstteki kodunuzu deneyeceğim yaarin.

Bu arada evet tüm form temizleniyor.

Merhabar. Çözümler için teşekkürler. Başlık tanımlamasına sürekli güncelleme yapma zorunluluğunu ortadan kaldırmak için somustum size kalıbı. Sn. Balta açıkladı ama yeni bı nesne ekleyince başlık tanimlamasina ekleme yapınca sorun çıkarıyor. Üstteki kodunuzu deneyeceğim yaarin.

Bu arada evet tüm form temizleniyor.
8.Mesaja CheckBox ta ekleyin ben optionbuttın zannetmiştim.
Kısaca düzenlersiniz.combolara rowsource ile aldığınız için .clear yazmadım bu arada.
Neyse benden bukadar kolay gelsin.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri