• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü A sütunundaki verileri B sütununda arama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Halilözen

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar öncelikle forumda yeniyim bi çok yerde aradım bulamadım. Sorum şu elimde bir master liste var ve bu listede sadece ilgili bayinin numarası yazıyor ben bunu A sütununa işliyorum. B sütununda ise bayinin adı ile numarası bitişik yazıyor ve yanında da aylık yapmış olduğu iş adetini belirten bir c sütunu var.
Amacım A sütundaki master liste ile b sütununu taramak bulunan sonucu ve bayilerin toplam yaptığı işi yazdırmak.

Ekli dosyalar

• örnek.xlsx
    18.9 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Merhaba D2 hücresine aşağıdaki formülü yazıp aşağı sürükleyerek deneyiniz. Bu formül A sütununda yazan liste numaralarını B sütununda arayıp iş toplumlarını D sütununa yazar

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Merhaba D2 hücresine aşağıdaki formülü yazıp aşağı sürükleyerek deneyiniz. Bu formül A sütununda yazan liste numaralarını B sütununda arayıp iş toplumlarını D sütununa yazar

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
İlginiz için çok teşekkür ederim çok sağolun işimi gördü sayenizde :).

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri