• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü 4 Sütunda Ortak Olmayanları Bulmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

SEVGİ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
25
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar Arkadaşlar 4 sütunda ortak olmayan ülke isimlerini 365 ve eski versiyonlara göre nasıl yapılır yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

• DÖRT SÜTUNDA ORTAK OLMAYANLARI BULMA.xlsx
    10.5 KB · Gösterim: 6
Başlık sayısını artırabileceğiniz şekilde yaptım 1, 2 , 3 , 4 başlıklarının anlamı, örneğin 3 ün altındakiler 3 gruptada olanlar

Ekli dosyalar

• DÖRT SÜTUNDA ORTAK OLMAYANLARI BULMA.xlsx
    14.1 KB · Gösterim: 3
Emeğinize sağlık hocam 4 sütunda ortak olmayan ülke isimlerini 365 ve eski versiyonlara göre nasıl yapılır yardımcı olur musunuz

Bu dört sütunda sadece bir tane olanı mı yoksa bu dört sütunda bir, iki, üç tane olanları mı (yani dört tane olmayanlar mı) listeleyecek

Emeğinize sağlık hocam 4 sütunda ortak olmayan ülke isimlerini 365 ve eski versiyonlara göre nasıl yapılır yardımcı olur musunuz
Bu formul eski versiyonlarda da 365 dede calışır ama 365 in dökülen förmüller var bendede 365 yok

Deneyiniz

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-DÖRT SÜTUNDA ORTAK OLMAYANLARI BULMA.xlsx
    13.8 KB · Gösterim: 3
hocam adamın istediği exceli ben yaptım zaten yukarda paylaştım ama 365 versiyon formülü ile istiyor galiba bu mesaja istinaden
Ne var bunda töbe töbee alıngan mısınız ayrıca Adam = Erkek anlamını taşımamaktadır. Sizin düşüncenize göre ben size bayan da demem gerekiyor. Klişe hale gelmiş bu ön yargılardan insanlarımız bir kurtulabilse keşke. Ben avrupada veya amerikada ben bayanımmmmmm diye bağıran birini hiç görmedim yinede saygılarımı sunuyorum. Sayın bayan

Ne var bunda töbe töbee alıngan mısınız ayrıca Adam = Erkek anlamını taşımamaktadır. Sizin düşüncenize göre ben size bayan da demem gerekiyor. Klişe hale gelmiş bu ön yargılardan insanlarımız bir kurtulabilse keşke. Ben avrupada veya amerikada ben bayanımmmmmm diye bağıran birini hiç görmedim yinede saygılarımı sunuyorum. Sayın bayan
Özür dilerim beyefendi

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-DÖRT SÜTUNDA ORTAK OLMAYANLARI BULMA.xlsx
    14 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Bende 365 yok, araştırıyorum, aşağıdaki formül dört sütundaki verileri benzersiz yek sütuna listeliyor mu dener misiniz.
=SÜTUNA(BENZERSİZ(A2:D9))

Özür dilerim beyefendi
Sizin düşüncelerinizi empati ile saygıyla benimsiyorum o yüzden aynı şekilde söyliyim ben kimsenin "bey efendisi" değilim. :) (Pencerenizi açın lütfen rica ediyorum teşekkür ederim.)

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri