Çözüldü 3 farklı kritere göre sıra numarası veren formülün güncellenmesi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

teyadih

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
105
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar. Ekli dosyada detaylı olarak açıkladığım üzere 3 farklı kritere göre sıra numarası veren formülün güncellenmesine ihtiyacım var. Yardım eder misiniz?

Ekli dosyalar

• Yeni Örnek (2)-1.xlsx
    166.5 KB · Gösterim: 26

Patron

Site Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,708
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Sıra No.xlsx
    166.5 KB · Gösterim: 9

teyadih

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
105
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Teşekkür ederim sayın Balta elinize sağlık. Hafta içi iş yerimde asıl dosyama uygulayıp dönüş yapacağım

teyadih

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
105
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan

Bir sayfadan birden fazla sayfaya bilgi çekecek büyük bir tablo çalışması yapıyorum da sayın Balta. Bu konudakine benzer ancak içeriği farklı aynı tabloda kullanacağım yukarıda sormuş olduğum sorulara da bakabilir misiniz? Size zahmet

teyadih

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
105
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba Balta. Sizin örnekte çalıştı sorun yok ama formülü kendi dosyama uyguladığımda hata verdi. Bilgileri sizin örneğe taşıdığımda da olmadı maalesef. Teşekkür ederim

Patron

Site Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,708
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Hata vermiş hali ile paylaşırsanız , bakayım.

teyadih

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
105
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Asıl dosyamı olduğu gibi örek haline getirip göndereyim sayın Balta

teyadih

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
105
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba sayın Balta. Örnek dosyamı hazırlayıp Giriş listesi sayfasında yaptım açıklamayı. Umarım anlatabilmişimdir? Teşekkür ederim ilginize.

Patron

Site Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,708
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Sıra No2.xlsm
    160.5 KB · Gösterim: 4

teyadih

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
105
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba sayın Balta öncelikle teşekkür ederim ilginize. Gönderdiğim dosyayı da kaldırmışsınız? Sizinle özel görüşmem gerekiyor ama özel konuşma başlatamadım. Bana özel konuşma veya mail adresimden yazar mısınız? Çok önemli!

Gönderdiğiniz örnek dosyayı yardımcı alanlar dahil uyguladım ama yine olmadı maalesef. Nerede hata yapıyorum acaba? Daha önce duyduğum ama hiç kullanmadığım Ad tanımla vb.formül mü kullanıyorsunuz sayın Balta.
Uyguladığım örnek dosyamı gönderiyorum. Size zahmet benim dosyama uygulayıp dosya yükleme sitesi aracılığı ile gönderebilir misiniz? Asıl dosyamı oraya taşıyıp oradan devam edeyim en iyisi.
Örnek dosyama göre nerede eksik yapıyorum yazabilirseniz sevinirim. İlk defa bir formül uygulamada böyle çaresiz kaldım.

Örnek dosyanızda T4 de Sayfa2 nin toplamını almışsınız ama ben Sayfa2 yi kullanmıyorum. Daha önceki denemelerimde başka çalışma kitabından formül ile alınan ve formül olduğunda veya olmadığında verdiği hatalar değiştiği için Q sütununa formül ile bilgi aldırmak için açtım. Formüle baktığımda formülde T4 yok ama EĞER formüle etki ediyor ise T4 alanını da formülden çıkartır mısınız?
Birde kendi unvanı dışında farklı unvanda görev yapanları farklı unvanda yaptığı görevde göstermek için Unvanları R sütununa aldırmıştım son örnek dosyamda, ancak sizin örnekte yine H sütunu kullanılmış. Unvanlar için R sütununu kullanır mısınız?

Kusura bakmayın sizi çok yoruyorum ama, size zahmet yukarıda bahsettiğim gibi formülleri gönderdiğim örnek dosyama işleyip örnek dosyamı olduğu gibi dosya yükleme sitesi aracılığı ile gönderebilirseniz asıl dosyamı oraya taşıyıp oradan devam ederim.
Birde özelden yazarsanız bana önemli bir konudan bahsedeceğim size
Her şey için teşekkür ederim

userx

Moderatör
Yönetici
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
589
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Sayın teyadih
Ekteki dosyayı inceler misiniz?

Ekli dosyalar

• 3_Kriterli_Sıralama_userx .xlsm
    225.7 KB · Gösterim: 4
Çözüm

teyadih

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
105
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Teşekkür ederim sayın userx inceleyip dönüş yapacağım

teyadih

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
105
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Sayın yönetici özel görüşmeden kastım ismimizin ve bildirimlerin yanındaki mesajlaşmadan bahsediyorum. Size nasıl ulaşabileceğiniz başka türlü demek ki buradan yazamadığım bir şey varki özel konuşma talep ettim. Sayın balta veya sayın userx farketmeksizin benimle özel konuşma aracılığıyla iletişime geçer misiniz lütfen

teyadih

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
105
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Bize ulaşın alanından neden özel konuşma istediğimi yazdım lütfen ilgilenebilir misiniz

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar