• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü 2023 ve 2024 sayfasından eşleşenleri aktarma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

xmenx

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
45
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba üstadlar ekteki dosyada 2 adet sayfa var 2023 ve 2024 özet sayfasına stokkodu eşleşenlerin netçıkışı toplayıp 2023 ve 2024 sütunlarına ve envanteri aktarması aktarması. Şimdiden teşekkürler herkese

Ekli dosyalar

• ÖRNEKDOSUA.xlsx
    241.2 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Bir deneyin. Envanteri nasıl oluşturulacağını bilmediğim için doldurmadım. Envanterde nereye nasıl bakacağız veya 2024 ve 2023 ün farkımı izah ederseniz ona göre dolduralım.
Merhaba , dosyanızı inceledim Stok kodu farklı 144 ürününüz var onları, başka bir sayfada Veri-->Yinelenleri Kaldır sadeleştirdikten sonra Özet sayfasına yapıştırın, Özet sayfası E2 hücresine =ÇOKETOPLA('2023'!E:E;'2023'!A:A;öZET!A2) ve F2 hücresine [U]=ÇOKETOPLA('2024'!E:E;'2024'!A:A;öZET!A2)[/U] formülünü yazın sanırım işinizi görür.

makro ile çözüm arıyorum hocam teşekkür ederim

Bir deneyin. Envanteri nasıl oluşturulacağını bilmediğim için doldurmadım. Envanterde nereye nasıl bakacağız veya 2024 ve 2023 ün farkımı izah ederseniz ona göre dolduralım.

Ekli dosyalar

• ÖRNEKDOSUA.xlsm
    315 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Elinize sağlık hocam envanter 2024 her stokkodu na göre
8697842617729 ENVANTER 2317
yazıyor

Yukardaki dosyayı güncelledim tekrar indirip deneyin.

Çok teşekkür ederim hocam sorunsuz çalışıyor

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri