• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru 2013 -32 Bit Excel Dtpicker

İSA DAYAN

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
2013 -32 Bit Excel Dtpicker ı nasıl açabiliriz

Merhaba,

Mscomctl.ocx yüklediniz mi ?

Maalesef yükleme konusunda kısıtlı erişim var. Hazır dosya varsa epostadan atabilirmisiniz

Dosyanız ektedir. Arama kısmına Cmd yazıp siyah ikonlu sonucu sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın, ve aşağıdaki komutu yazıp enter yapın.

regsvr32 mscomctl.ocx

Ekli dosyalar

• mscomctl.zip
    499.6 KB · Gösterim: 13
Bu arada 64 bir sürümlerde çalışmaz. Dosyanızı başka bir pc de açmak istediğinizde hata verir. DateTimePicker çok zorunlu değilse kullanmayın.

Excel'in 32bit ve 64bit çalışan bir date picker. Özelleştirilebilir ve ocx'ler gerekmez

Ekli dosyalar

• CalendarForm+v1.5.2.zip
    229.1 KB · Gösterim: 34
Yalnız size gönderilen ocx yanlış muhtemelen, Dtpicker mscomctl ile değil mscomct2 ile geliyor diye biliyorum.

Sayın @aeGNoR üstadın dediği gibi yanlış dosya göndermişim sizlere, hafızamı tazelemem lazım :(

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kod:

Kod:

Hata vermeyeceğinin garantisini veremem, dikkate alınmamış bir çok şeyi var ama yine de dikkatli kullanıcılar için güzel bir tarih textbox'ı kodu. Kendi ihtiyacınıza göre revize edersiniz.

abi 32 bit office yükledim bu dt picker niye çımıyor.Biri yardımcı olabilir mi

İSA DAYAN neden datepicker? Bununla ilgili farklı çalışmalar var. Onları kullansanız daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.

Konuyu okuyanlar

Geri