• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü 15 günlük Düşeyara

• Konuyu Başlatan Brass
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 7
  • Gösterim : 861
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Brass

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
14
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba;

Mevcut örnek tabloda tarihe göre düşeyara formülüyle gününde veri çekiliyor, formülde değişiklik yaparak 15 gün önceden nasıl veri çekilebilir. Dinamik formülle çekilen veri 15 süreyle hücrede kalacak.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• örnek 1.xlsx
    9.7 KB · Gösterim: 10
Çözüm
Alternatif olarak,

Tablonuza göre,
Tarihler hep her ayın 29 u olduğuna göre
düzenlemeyi ayın 29 u şeklinde yapıp TAM Eşleşme yapılabilir.. (tablonuzda Günler hep 29 olmazsa, yani içinde bulunulan ay ya da bir önceki ay tarihinin günü 29 olmazsa TAM Eşleşme olmayacak ve #YOK hatası verecektir. Bu durumda Yaklaşık eşleşme en uygun çözüm olmaktadır.)

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

ya da
Tablonuzda, tarih kolonundaki Tarihler eskiden yeniye doğru sıralı olduğundan YAKLAŞIK Eşleşme yapılabilir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Her iki formülde de sonuç şu şekilde olacaktır.
Her ayın 13 üne kadar bir önceki aya ait değer, 14 ve...
Merhaba;
Getirmek istediğiniz veri zaten değişken. (Yani sayfada yapılan her işlemde kendini yeniler) Bu nedenle makro çözümlü eki deneyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• Brass-örnek 1.zip
    13.1 KB · Gösterim: 8
Merhaba;
Getirmek istediğiniz veri zaten değişken. (Yani sayfada yapılan her işlemde kendini yeniler) Bu nedenle makro çözümlü eki deneyin.
İyi çalışmalar.
İlgi ve emeğinize teşekkür ederim ,paylaştığınız makrolu dosyayı yanlış göndermediyseniz soruyla bağdaştıramadım veya ben anlayamadım.
Fomülünü çözdüğüm dosyayı faydalı olabilir düşüncesiyle paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• örnek 1.xlsx
    11.5 KB · Gösterim: 4
Özür...
(Haklısınız hatalı örnek eklemişim.)
2 nolu mesajdaki eki yeniden ekledim.

Alternatif.
Kod:

Alternatif olarak,

Tablonuza göre,
düzenlemeyi ayın 29 u şeklinde yapıp TAM Eşleşme yapılabilir.. (tablonuzda Günler hep 29 olmazsa, yani içinde bulunulan ay ya da bir önceki ay tarihinin günü 29 olmazsa TAM Eşleşme olmayacak ve #YOK hatası verecektir. Bu durumda Yaklaşık eşleşme en uygun çözüm olmaktadır.)

Kod:

ya da
Tablonuzda, tarih kolonundaki Tarihler eskiden yeniye doğru sıralı olduğundan YAKLAŞIK Eşleşme yapılabilir.

Kod:

Her ayın 13 üne kadar bir önceki aya ait değer, 14 ve sonrası günler için ise içinde bulunulan aya ait değer döndürülür.

Çözüm
Alternatif olarak,

Tablonuza göre,

Kod:

ya da

Kod:

Her ayın 13 üne kadar bir önceki aya ait değer, 14 ve sonrası günler için ise içinde bulunulan aya ait değer döndürülür.
Vakit ayırıp alternatifli cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri